left right





dotKondis
dotMarathon.se
dotDoURun
dotBFG Bergen




Tips en venn Skriv ut
Bilder, vinnere og resultater fra Hans-Jacobs Minneløp

04.12.2017


Lørdag 2 desember arrangerte Maratonkarusellen årets 6 og siste Maraton i karusellen. Dette løpet vil bli videre fast dedikert til Hans-Jacob Berntsen som har vært en herdersmann og ildsjel i forhold til både Maratonkarusellen sin oppstart og løpemiljøet i Bergen. 

Neste løp som arrangeres i maratonkarusellen blir 20 Januar 2018. Vi kjører en kampanjepris tom 31/12 om du melder deg på alle løpene i 2018 sparer du sparer hele kr 600,- Nytt fra 2018 er at du selv bestemmer hvor langt du vil løpe fra gang til gang da prisene er like uansett om du vil løpe halvmaraton, maraton eller ultraløp. Klikk her for å melde deg på i vår julekampanje.


Topp 10 og vinnere av maraton for kvinner:
1: Therese Falk fra Romerike Ultraløpeklubb med tiden 3:07:19
2: Kristin Husby fra Laksevåg TIL med tiden  .....
3: Cecilie Landro fra BFG Bergen løpeklubb med tiden 03:47:24
4: Liv B.Jegteberg Lysand fra fra Sportsklubben Vidar med tiden 04:16:40
5: Nina Møller fra Bergen Triathlon Klubb med tiden 04:17:31
6: Gro Anita Aartun Imsland fra Team Imsland med tiden 4:18:38
7:Turid Rekve fra Bergen Triathlonklubb med tiden 5:07:05
8: Karin Lampe med tiden 5:11:43
9:Lise Lithun fra Gjesdal IL med tiden 5:11:53
10: Pia Camilla Tømmersnes fra BFG Bergen Løpeklubb med tiden 6:09:42

Her er bilde av vinnerne fra 1, 2 og 3 plass for maraton kvinner

Topp 10 og vinnere av maraton for Menn:
1: Erlend Nymark Jensen fra BFG Bergen løpeklubb med tiden 2:42:26
2: Odd Arne Engesæter fra Erdal med tiden 2:47:05
3: Steffen Mjøs fra Sotra Sportsklubb med tiden 2:50:58
4: Truls Nesslin fra Nesttun med tiden 2:59:49
5: Øyvind Loftås fra FRI IL med tiden 3:07:06
6: Morten Teigen fra Hansa med tiden 3:09:41
7: Bjarne M. Hagen fra Ulset med tiden 3:12:23
8: Terje Lyngstad fra Jølseter IL med tiden 3:12:59
9: Anders Austad fra Bergen Triathlonklubb med tiden 3:16:24
10: Bjørn Heradstveit fra BFG Bergen Løpeklubb med tiden 3:16:38  

Her er bilde av vinnerne fra 1 og 3 plass for maraton menn


Topp 10 og vinnere av 1/2 maraton for kvinner:
1: Henriette Albon fra Varegg med tiden 01:30:05
2: Nina Aarbø Olsen fra Fitjar IL med tiden 01:32:35
3: Nancy Sommer fra Varegg Fleiridrett med tiden 01:35:33 
4: Siren Rosenlund med tiden 01:44:37
5: Stine Kvilhaug fra Koppervik med tiden 01:45:50
6: Hilde Beathe Daland fra BFG Bergen Løpeklubb med tiden 1:46:24
7: Annbjørn Haga fra Varegg fleiridrett med tiden 1:47:10
8: Oddny Ringheim fra Fana med tiden 1:49:09
9: Johanna Haaland fra Lofddefjordløperne med tiden 1:50:58
10: Lene Larsson med tiden 1:57:24

Her er bilde av vinnerne fra 2 og 3 plass for halvmaraton kvinner

Topp 10 og vinnere av 1/2 maraton for menn:
1: Sondre Øvre-Helland med tiden 1:16:32
2: Andreas Grøteide Polden fra Stord IL med tiden 1:18:50
3: Morten Kolltveit fra Tørvikbygd IL med tiden 1:18:53
4: Ole Garmannslund fra BFG Bergen Løpeklubb med tiden 1:19:23
5: Kim Andre Henriksen fra BFG Bergen Løpeklubb med tiden 1:19:45 
6: Vegard Thuen fra Ulset med tiden 1:23:00
7: Espen Rognsvåg fra OS ok, med tiden 1:24:36
8: Jan Rolland fra Fitness nr 1 Team Landås med tiden 1:24:47
9: Bjarte Haugland fra Bønes med tiden 1:27:21
10: Øyvind Blom fra Sjhergard med tiden 1:27:54

Her er bilde av vinnerne fra 1 og 3 plass for halvmaraton menn.








Artikkel er skrevet og oppdatert av Lise Lotte Andersen mandag 4/12.17 klokken 11:18


Information in English



Meteorologens varsel

Langtidsvarsel for løypen



Sponsorer




I form?
Prøv testlaben hos


 




 

 

 

dotAkvariet
dotVisit Bergen
dotHoteller i Bergen
dotBergen kommune


  Sponsorer