Resultatliste Bergen Maraton 2015, 17. oktober
Kvinner maraton klasse klubb St.nr. Tid
1 Kristin Husby K25054 LaksevŒg TIL 1164 3:13:43
2 Cecilie Landro K22022 Norna-Salhus IL 948 3:31:00
3 Hannah Kate Nordberg K23539 NOTEAM 2404 3:31:31
4 Beate Holm-Helles¿y K22334 NOTEAM 2468 3:41:07
5 Lise Lithun K25559 NOTEAM 392 3:57:22
6 Liv B. Jegteberg Lystad K25559 Dr¿bak Frogn IL / Team Girlpow 2055 3:58:43
7 Linda Johansen K22334 NOTEAM 2397 4:02:10
8 Turid Landsvik K26064 Friidrettsklubben BFG Bergen 345 4:05:18
9 Titina Bakken K24044 Romerike Ultral¿perklubb 1461 4:18:54
Menn maraton
1 Odd Arne Enges¾ter M23539 Bergen Triathlon Club 689 2:44:19
2 Terje Haugland M25559 NOTEAM 4 2:47:57
3 Bj¿rn Tore K. Taranger M23539 IL Gular 421 2:53:37
4 Frode Johansen M24549 Bergen L¿peklubb 104 3:02:29
5 ¯yvind Lohmann M24044 Bergen Triathlon Club 771 3:03:46
6 Geir NygŒrd M24549 F¿rde IL 946 3:05:04
7 Ivar Refsland M23539 Heskestad IL 154 3:09:07
8 Fredrik Berentsen M23539 Bergen L¿peklubb 1655 3:12:25
9 Lars Johan Hufthammer M24549 Austevoll IK 2024 3:14:43
10 Bj¿rn Heradstveit M24549 Fana IL 2304 3:15:02
11 Ove Wolff M24549 Hyllestad IL 1938 3:15:50
12 August Noer M¿lster M22022 NOTEAM 2426 3:16:17
13 ¯ystein Dybdahl M25559 Bergen Kommunes BIL 507 3:22:21
14 Geir Jensen M25054 Kondis 109 3:23:23
15 Lindsay Ellis M22334 NHH 2454 3:24:32
16 Morten Vestvik M25054 Spirit Friidrett 222 3:25:16
17 Per Audun Heskestad M26064 AKS 77 256 3:25:30
18 Arvid Haugen M24044 Team Enoro 2451 3:27:57
19 Kristian Nordberg M24549 Aker Solutions BIL 2405 3:29:09
20 Helge Fuglseth M26569 lesund Friidrettsklubb 140 3:30:16
21 Svein-Rune Johannessen M25559 Kondis 1821 3:40:06
22 Inge Asbj¿rn Haugen M26064 Hornindal IL 150 3:41:43
23 Odd Martin VŒrum M25054 NOTEAM 908 3:49:05
24 Christian Vestvik-SchŸtz M23539 DNM Bergen 478 3:49:45
25 Nicholas Bang Almeland M22334 NOTEAM 2450 3:52:06
26 Kjetil AndrŽ B¿rhaug M23539 NOTEAM 2298 3:53:32
27 Bj¿rn Haukeland M25054 Kondis 69 3:56:48
28 Janos Kozma M22334 NOTEAM 2429 3:56:55
29 Magne Espelid M25054 Mj¿sdalen IL 612 4:02:06
30 Victor Larsen M27074 Stahl Heiser 348 4:02:18
31 Alf GaupŒs M25559 DNM Bergen 20 4:03:46
32 ¯ystein ¯kland M26064 BKK Bil 357 4:12:35
33 Joergen Schoenheit M26064 NOTEAM 2484 4:15:52
34 Bj¿rn Skarveland M26569 Kondis 71 4:17:42
35 Vidar BlŒfjelldal M25559 Statoil BIL 498 4:25:29
36 Sverre Solhaug M25054 IL Fri 310 4:27:31
37 Per Verner Aase M26064 NOTEAM 520 4:28:28
Halvmaraton kvinner
1 Ingeborg Nordaune K11819 len IL 2415 1:29:01
2 Mari N¿dtvedt K12334 NOTEAM 1676 1:31:36
3 Nancy Sommer K14549 Varegg 225 1:32:25
4 Anne Kristine Johansson K12334 Bergen L¿peklubb 1469 1:37:37
5 Tone Raaen K13539 sane CK 326 1:39:53
6 Marianne HŒland K12334 NOTEAM 2466 1:40:07
7 Marit Iden K15054 sane CK 213 1:41:31
8 Birgitte ¯kland K12334 HundvŒk¿y IL 2453 1:42:13
9 Heidi Ann Bruknapp K12334 Lovstafetten Bergen 2444 1:42:33
10 Marit O. Gautestad K14044 NOTEAM 2464 1:42:53
11 Randi Hernes Tvilde K13539 Voss IL 368 1:43:17
12 Marthe Engedahl K12334 NOTEAM 2146 1:44:15
13 Hilde ReikrŒs K13539 Bergen Triathlon Club 2448 1:44:25
14 Silje Gilje Skaar K11617 NOTEAM 2425 1:44:29
15 Stine Dybdahl K11819 NOTEAM 2222 1:44:29
16 Bibbi Misje K15054 Bergen CK 55 1:44:52
17 Lillian Svensen K13539 NOTEAM 2219 1:44:58
18 Inger Johanne Klokset K14549 Stavanger Friidrettsklubb 395 1:46:40
19 Jagoda Siarkowska K12334 NOTEAM 2399 1:47:51
20 Mona Wolff K14549 ABB 2171 1:48:44
21 Victoria Bishop K12022 England 1572 1:48:47
22 Pernille Iden K12334 sane CK 1311 1:49:01
23 Kjersti Haara K14549 NOTEAM 7018 1:50:14
24 Vilde Blindheim K12022 XXL Lagunen 2381 1:51:14
25 Anne Grethe Kvist K14549 Bergen Triathlon Club 2458 1:51:27
26 Emilia Blaszczyk K11819 Polen 2420 1:51:33
27 Mari Iversen Kolden K12334 Lom IL 2365 1:52:04
28 Anette BrurŒs K14044 Bergen Triathlon Club 1924 1:52:22
29 Annbj¿rg Gundersen K14044 NOTEAM 2430 1:52:46
30 Ellen Strandenes K14549 NOTEAM 2479 1:53:01
31 Ida Ullestad K12334 NOTEAM 7025 1:53:05
32 Anna  Aas Eriksen K12334 NOTEAM 7023 1:53:28
33 Lauren Kiley K12334 USA 2407 1:54:40
34 Hege Brakstad K14044 NOTEAM 2438 1:55:26
35 Mona Ulgenes K14044 NOTEAM 2480 1:56:00
36 Mia Hegna Rasmussen K11819 NOTEAM 2433 1:56:11
37 Trude F¾revŒg K14549 NOTEAM 25 1:56:17
38 Marit Stalheim Grimstad K14549 Stord orientering 1908 1:57:00
39 Nora Hauge Svendsen K14549 IL Fri 1648 1:57:25
40 Ane Helles¿y K13539 Bergen Triathlon Club 2431 1:57:32
41 Oddny Ringheim K15054 CSC BIL 233 1:57:55
42 Kristine Vikanes K14549 NOTEAM 350 1:58:12
43 Marte L¿land K13539 NOTEAM 2410 1:58:25
44 Tonje Konnestad K12334 XXL Lagunen 2478 1:58:51
45 Heidi Kristin HŒland Solheim K14044 NOTEAM 7017 1:59:34
46 Beate Skulstad K14549 NOTEAM 2481 2:02:56
47 Stine Hilles¿y K14549 NOTEAM 2167 2:03:49
48 Tone Louise Lervik K14044 HTK 2428 2:04:10
49 Mette R¿d Myklebust K13539 NOTEAM 2409 2:04:23
50 Malin FlorvŒg K14044 NOTEAM 2330 2:04:32
51 Margot Carlsen K15054 NOTEAM 2374 2:04:33
52 Agnete ¯kland K12334 HundvŒk¿y IL 2465 2:04:47
53 Hilde Greve Myhrvold K14044 BTC / sane CK 798 2:05:28
54 Ingvild Kristiansen K12334 NOTEAM 2402 2:05:39
55 Katrine Thorsen K12334 NOTEAM 2142 2:06:21
56 Marthe K Bj¿rke K12334 Politi Idrettslaget 2334 2:06:48
57 Kjersti Knutsen K14549 NOTEAM 697 2:07:44
58 Hilde Fjeld K12334 NOTEAM 2406 2:08:08
59 Elin Reed Bratten K15054 Bergen CK 96 2:08:09
60 Patricia Rojas K12334 XXL Lagunen 2477 2:08:17
61 Synn¿ve Midtb¿ Myking K12334 NOTEAM 2413 2:08:46
62 Grace Carpenter K12334 England 1848 2:09:11
63 Mona Jensen Denton K15054 Virginia, USA 2436 2:09:17
64 Helga Aadland K14549 NOTEAM 7012 2:09:40
65 Anita Eriksen K15054 NOTEAM 7022 2:10:11
66 Gerd Gramshaug K13539 NOTEAM 2419 2:10:46
67 Kari-Anne Trygg-Andersen K14549 NOTEAM 2416 2:11:16
68 Vasiliki Papapetrou K12334 NOTEAM 2483 2:12:29
69 Becky Fenn K12022 England 1700 2:13:23
70 Marianne Eikeland K15054 NOTEAM 7029 2:13:46
71 Ingrid N¿dtvedt K12334 NOTEAM 2470 2:13:52
72 Maren Kjos Veim K12334 NOTEAM 2282 2:14:20
73 Marianne R¿dseth Espelid K12334 Mj¿sdalen IL 2424 2:14:31
74 Bente Andersen K14549 Bergen Kommune 1379 2:15:44
75 Astrid Salomonsen K12334 NOTEAM 2418 2:17:03
76 Kari Nilsen K15559 NOTEAM 2421 2:17:04
77 Kelly A. Moulton K14549 NOTEAM 2445 2:17:55
78 Maria Almberg St¿rkson K12334 NOTEAM 2354 2:17:57
79 Ella Aase Anker K12334 NOTEAM 2403 2:19:02
80 Charlotte BŒrdsen K14044 Lyngb¿ 2411 2:19:40
81 Amanda Tatham K13539 British/Canada 2339 2:20:53
82 Ashley Filzer K13539 Canada 2338 2:20:53
83 Lise RiddergŒrd K14044 NOTEAM 2093 2:21:20
84 Marit Karlsen Brandal K15559 NOTEAM 2423 2:23:30
85 Gunn-Kristin Olsen K15054 Femiroma 1889 2:24:30
86 Merete B¿e K14044 NOTEAM 2371 2:25:03
87 Lise Lotte Andersen K13539 NOTEAM 894 2:26:28
88 Siv Hansen K14044 Bergen Triathlon Club 1175 2:27:50
89 Penny Lee Liebig K15054 NOTEAM 7034 2:36:39
90 Trude Rikstad Grytten K13539 NOTEAM 2329 2:37:10
91 Anne Kjos Veim K15054 NOTEAM 2283 2:37:26
Halvmaraton menn
1 Mirza Nalic M13539 Friidrettsklubben BFG Bergen 1188 1:11:35
2 Alexander B Skeltved M12334 NOTEAM 7021 1:15:16
3 Erlend Nymark Jensen M12022 Bergen L¿peklubb 1017 1:15:29
4 Torsten Heitmann M12334 LŸneburger SV 2417 1:15:47
5 Kjell Raa M15054 NOTEAM 177 1:19:30
6 ¯yvind Bjordal M14044 NOTEAM 2196 1:20:03
7 Stian Remme M12334 NOTEAM 2254 1:20:56
8 AndrŽ Horn¾s M12334 NOTEAM 1785 1:22:29
9 Helge HafsŒs M14549 NOTEAM 7000 1:22:30
10 Aleksande Bjor¿y M12334 Blubbelubb Sportsklubb 2462 1:23:52
11 Mats Steinsland M13539 NOTEAM 1858 1:24:06
12 Sigurd Sandvold M14044 NOTEAM 7014 1:25:35
13 Rob McLendon M12334 USA 2408 1:26:34
14 Jan Eirik Aske M13539 Bergen kommunes bedriftsidrett 1331 1:27:04
15 Terje Simmenes M14044 Oster¿y IL 1184 1:27:07
16 Alexander Misje M12334 NOTEAM 7027 1:28:00
17 PŒl Magne Hisdal M14549 Crown Hill 1214 1:28:14
18 Calum Leitch M12334 Skottland 2437 1:28:26
19 Gunnar Lyngnes M14549 NOTEAM 1024 1:29:39
20 Leif Nordland M14549 HSI 1103 1:29:39
21 Ivar Strandenes M12334 Bergen Triathlon Club 155 1:29:41
22 Petter Goga M14549 NRK Hordaland 2281 1:29:49
23 Gunnar H. Aarseth M15559 Spirit FIK 1008 1:29:59
24 Robert N¾ss M15054 NOTEAM 422 1:30:30
25 Bj¿rn Laastad M15559 Statoil Bergen BIL 2412 1:30:47
26 Morten Waage Omholt M14549 BUB Bergen 223 1:31:54
27 ¯yvind Risnes M15054 Bergen Group 1917 1:31:56
28 Sigve ¯lfarnes M14549 Stord 546 1:31:56
29 Ole-Asbj¿rn Sandnes M15559 NOTEAM 7032 1:32:38
30 Bj¿rn Peter Tj¿stheim M14044 Statoil BIL 2328 1:32:45
31 Tor Karlsen M14044 Statoil BIL 2346 1:32:52
32 Sindre Andal Habbestad M12334 Bremnes IL 2321 1:33:00
33 Leif Reithaug M15054 NOTEAM 2463 1:33:05
34 Tobias Nieber M14549 NOTEAM 7033 1:34:26
35 Jan-Tore Gjervik M14549 NOTEAM 7030 1:35:10
36 Oddvar Moldestad M14044 Bergen politiidrettslag 2457 1:35:24
37 PŒl Eidsheim M14549 BUB Bergen 264 1:35:41
38 Jan Wilhelm Werner M15054 Bergen Triathlon Club 163 1:35:45
39 Terje Stenbakk M15559 Bergen CK 702 1:35:51
40 Dan Thormods¾ter M12334 Blubbelubb Sportsklubb 2435 1:36:04
41 Frode R¿sland M15559 Grieg Team 105 1:36:10
42 ¯rjan Talhaug M14044 Bergen Triathlon Club 1734 1:36:14
43 Aleksander Blindheim M12334 NOTEAM 1575 1:37:21
44 Hans Bruntveit M15054 NOTEAM 1073 1:37:31
45 ¯yvind Thowsen M12334 NOTEAM 7020 1:37:31
46 Reidar Jensen M15559 NOTEAM 7010 1:37:54
47 Gunnar Lorens Lien M14549 BKK Bil 593 1:38:14
48 Espen Konglevoll M14549 BUB Bergen 99 1:38:40
49 Frank Storlid M14549 NOTEAM 1649 1:38:45
50 Gjermund Bore M14549 NOTEAM 1951 1:38:53
51 Egil Hessen M14549 NOTEAM 7016 1:39:37
52 Trond Arne Espedal M14549 Bergen Triathlon Club 341 1:40:04
53 PŒl Wathle M14044 Gabbas Grabbar 2441 1:40:07
54 Ove Gjelsvik M14044 BOOS 2439 1:40:44
55 Mads Telle M12022 NOTEAM 1504 1:41:11
56 BŒrd Eirik Hallesby Norheim M14044 NOTEAM 2476 1:41:24
57 Per O. P. Store M13539 NOTEAM 2455 1:41:42
58 Kim Ove Hansen M12334 NOTEAM 845 1:42:01
59 ¯yvind Lillevik M16569 Grieg Team 359 1:42:06
60 Bjarne Geir Herland M14549 NOTEAM 2353 1:42:14
61 Kjell Erik Gjerstad M14549 NOTEAM 2442 1:42:24
62 Geir Iden M15054 sane CK 108 1:42:30
63 Knut Lien M14044 Team TCB 1297 1:42:48
64 Jon Harald Leknes M12334 NOTEAM 2482 1:43:16
65 Kjetil FrugŒrd M14549 NOTEAM 2422 1:43:16
66 Eystein Magnus N¾sheim M14044 Haukeland Sykehus Idrettslag 2235 1:43:20
67 Torstein VeivŒg M13539 NOTEAM 2434 1:44:00
68 PŒl-Inge S¾b¿ M12334 LaksevŒg 883 1:44:03
69 Jarle T¿mmervik M14549 NOTEAM 2460 1:44:08
70 Michael Windfeld M14044 Bergen Triathlon Club 2459 1:44:10
71 Knut Ersland M15054 HSI 1825 1:44:22
72 Bj¿rn Ekse M14549 NOTEAM 2471 1:45:01
73 Thomas Martinsen M13539 NOTEAM 7015 1:45:02
74 Tore Hammer M15054 NOTEAM 7013 1:45:03
75 Sverre A St¿rkson M15559 CK-Haugaland 2449 1:45:24
76 Truls Angerman M14044 Titlestadguttene 1554 1:45:34
77 Jack Morris M12334 England 1449 1:45:44
78 Walter Birkelund M12334 NOTEAM 2475 1:46:06
79 Robert Brown M14044 USA 1798 1:46:14
80 Karl Morten BŒrdsen M14044 Bergen Kommunes BIL 936 1:46:55
81 Kjetil Bjelland Johannessen M14549 NOTEAM 1089 1:47:27
82 Frode Nilsen M14549 Fana sykkel/EVRY 1586 1:47:33
83 Bjarte Nyb¿e M14044 NOTEAM 7031 1:47:47
84 Erik Pettersen M12334 NOTEAM 1192 1:47:51
85 Craig Teall M12334 England 2106 1:48:13
86 Bjarte Bongom M15054 NOTEAM 1958 1:48:28
87 Erik Dahl M15054 Bergen Kommunes BIL 1564 1:48:39
88 PŒl  Christian Kjeldsen M14549 Statoil BIL 2427 1:48:42
89 Andreas Sumstad Arne M13539 Stord IL 27 1:49:38
90 Knut-Inge L¿seth B¿e M12334 NOTEAM 7026 1:49:42
91 Gisle Hjelmen M14044 NOTEAM 2461 1:49:51
92 Arvid Bj¿rsvik M17074 Haraldsplass 704 1:49:54
93 Morten Solsvik M14044 NOTEAM 2342 1:50:19
94 Geir Slora M15054 Statoil 2472 1:51:41
95 Martin Konglevoll M13539 NOTEAM 823 1:51:48
96 Neil Sharma M12334 USA 2446 1:51:56
97 Jan Ove Henriksen M14549 Loddefjordl¿perne 1893 1:52:19
98 Kenneth Sm¿rdal M13539 NOTEAM 2128 1:52:53
99 Lars-Petter Jevnaker M13539 NOTEAM 2044 1:52:56
100 Per Skaar M16569 NOTEAM 7011 1:54:52
101 Eskil Fjellanger M11819 NOTEAM 2456 1:56:46
102 Thomas Friis-Eriksen M13539 NOTEAM 2271 1:57:10
103 Gunvald Gundersen M17074 IF Klypetussen 391 1:58:07
104 Svein Thowsen M16569 NOTEAM 7019 1:59:28
105 Rolf Madsen M14549 NOTEAM 2324 2:00:50
106 Trond G. Waage M14549 NOTEAM 2469 2:01:49
107 Lennart Thon M13539 NOTEAM 2440 2:05:52
108 Stein Tore Viken M16569 NOTEAM 568 2:05:54
109 Karsten Norlund M12334 NOTEAM 2485 2:06:04
110 Atle Andersson M15054 Bergens Tidende BIL 1313 2:06:08
111 Rolf Wider¿e M15559 NOTEAM 277 2:06:38
112 Roald Misje M15054 NOTEAM 7028 2:08:11
113 Stig Espeland M14549 NOTEAM 2443 2:08:41
114 Frode Sjursen M14044 NOTEAM 1236 2:12:40
115 John Tore Madsen M12334 NOTEAM 2396 2:12:57
116 Arnt Johannes Cederholm M16064 NOTEAM 2467 2:17:12
117 Eigil N¿dtvedt M16569 Fjell kommune 521 2:17:13
118 Jan Lillemoen M17579 NOTEAM 157 2:17:34
119 Ove Hansen M15559 Bergen CK 248 2:18:33
120 Jan Terje Espeland M14044 NOTEAM 2452 3:13:26
Maraton kvinner tidlig start
1 Line Lofstad Andersen K24549 NOTEAM 2473 4:16:41
2 Pia- Camilla T¿mmernes K23539 Bergen CK og BTC 1467 6:25:28
Maraton menn tidlig start
1 Gunnar Nordb¿ M25054 Flekkefjord idrettsforening 489 4:10:42
2 Anders Hansen M25559 SK Verket (Moss) 787 4:16:41
3 Torstein ¯stevik M26569 Klepp I.L. 337 4:32:23
4 Harald Sel M27074 Bryne FIK 132 4:32:26
5 Sigurd Lima M26064 Gjesdal IL 286 6:25:24
Halvmarraton kvinner tidlig start
1 Vibeche Nicolaisen K16064 NOTEAM 1777 2:07:28
2 Nina Rydland K15559 NOTEAM 2297 2:07:28
3 Britt-Elin Birkeland K16064 NOTEAM 1527 4:12:43
Halvmaraton menn tidlig start
1 ¯ystein Andersen M16064 BVKK 580 3:07:56
2 Hans-Jacob Berntsen M17074 IL Gular 129 4:12:43