Resultatliste Bergen Maraton 2015, 17. oktober
Kvinner maraton klasse klubb St.nr. Tid
1 Cecilie Landro K22022 Norna-Salhus IL 948 3:31:00
1 Beate Holm-Helles¿y K22334 NOTEAM 2468 3:41:07
2 Linda Johansen K22334 NOTEAM 2397 4:02:10
1 Hannah Kate Nordberg K23539 NOTEAM 2404 3:31:31
1 Titina Bakken K24044 Romerike Ultral¿perklubb 1461 4:18:54
1 Kristin Husby K25054 LaksevŒg TIL 1164 3:13:43
1 Lise Lithun K25559 NOTEAM 392 3:57:22
2 Liv B. Jegteberg Lystad K25559 Dr¿bak Frogn IL / Team Girlpow 2055 3:58:43
1 Turid Landsvik K26064 Friidrettsklubben BFG Bergen 345 4:05:18
Menn maraton
1 August Noer M¿lster M22022 NOTEAM 2426 3:16:17
1 Lindsay Ellis M22334 NHH 2454 3:24:32
2 Nicholas Bang Almeland M22334 NOTEAM 2450 3:52:06
3 Janos Kozma M22334 NOTEAM 2429 3:56:55
1 Odd Arne Enges¾ter M23539 Bergen Triathlon Club 689 2:44:19
2 Bj¿rn Tore K. Taranger M23539 IL Gular 421 2:53:37
3 Ivar Refsland M23539 Heskestad IL 154 3:09:07
4 Fredrik Berentsen M23539 Bergen L¿peklubb 1655 3:12:25
5 Christian Vestvik-SchŸtz M23539 DNM Bergen 478 3:49:45
6 Kjetil AndrŽ B¿rhaug M23539 NOTEAM 2298 3:53:32
1 ¯yvind Lohmann M24044 Bergen Triathlon Club 771 3:03:46
2 Arvid Haugen M24044 Team Enoro 2451 3:27:57
1 Frode Johansen M24549 Bergen L¿peklubb 104 3:02:29
2 Geir NygŒrd M24549 F¿rde IL 946 3:05:04
3 Lars Johan Hufthammer M24549 Austevoll IK 2024 3:14:43
4 Bj¿rn Heradstveit M24549 Fana IL 2304 3:15:02
5 Ove Wolff M24549 Hyllestad IL 1938 3:15:50
6 Kristian Nordberg M24549 Aker Solutions BIL 2405 3:29:09
1 Geir Jensen M25054 Kondis 109 3:23:23
2 Morten Vestvik M25054 Spirit Friidrett 222 3:25:16
3 Odd Martin VŒrum M25054 NOTEAM 908 3:49:05
4 Bj¿rn Haukeland M25054 Kondis 69 3:56:48
5 Magne Espelid M25054 Mj¿sdalen IL 612 4:02:06
6 Sverre Solhaug M25054 IL Fri 310 4:27:31
1 Terje Haugland M25559 NOTEAM 4 2:47:57
2 ¯ystein Dybdahl M25559 Bergen Kommunes BIL 507 3:22:21
3 Svein-Rune Johannessen M25559 Kondis 1821 3:40:06
4 Alf GaupŒs M25559 DNM Bergen 20 4:03:46
5 Vidar BlŒfjelldal M25559 Statoil BIL 498 4:25:29
1 Per Audun Heskestad M26064 AKS 77 256 3:25:30
2 Inge Asbj¿rn Haugen M26064 Hornindal IL 150 3:41:43
3 ¯ystein ¯kland M26064 BKK Bil 357 4:12:35
4 Joergen Schoenheit M26064 NOTEAM 2484 4:15:52
5 Per Verner Aase M26064 NOTEAM 520 4:28:28
1 Helge Fuglseth M26569 lesund Friidrettsklubb 140 3:30:16
2 Bj¿rn Skarveland M26569 Kondis 71 4:17:42
1 Victor Larsen M27074 Stahl Heiser 348 4:02:18
Halvmaraton kvinner
1 Silje Gilje Skaar K11617 NOTEAM 2425 1:44:29
1 Ingeborg Nordaune K11819 len IL 2415 1:29:01
2 Stine Dybdahl K11819 NOTEAM 2222 1:44:29
3 Emilia Blaszczyk K11819 Polen 2420 1:51:33
4 Mia Hegna Rasmussen K11819 NOTEAM 2433 1:56:11
1 Victoria Bishop K12022 England 1572 1:48:47
2 Vilde Blindheim K12022 XXL Lagunen 2381 1:51:14
3 Becky Fenn K12022 England 1700 2:13:23
1 Mari N¿dtvedt K12334 NOTEAM 1676 1:31:36
2 Anne Kristine Johansson K12334 Bergen L¿peklubb 1469 1:37:37
3 Marianne HŒland K12334 NOTEAM 2466 1:40:07
4 Birgitte ¯kland K12334 HundvŒk¿y IL 2453 1:42:13
5 Heidi Ann Bruknapp K12334 Lovstafetten Bergen 2444 1:42:33
6 Marthe Engedahl K12334 NOTEAM 2146 1:44:15
7 Jagoda Siarkowska K12334 NOTEAM 2399 1:47:51
8 Pernille Iden K12334 sane CK 1311 1:49:01
9 Mari Iversen Kolden K12334 Lom IL 2365 1:52:04
10 Ida Ullestad K12334 NOTEAM 7025 1:53:05
11 Anna  Aas Eriksen K12334 NOTEAM 7023 1:53:28
12 Lauren Kiley K12334 USA 2407 1:54:40
13 Tonje Konnestad K12334 XXL Lagunen 2478 1:58:51
14 Agnete ¯kland K12334 HundvŒk¿y IL 2465 2:04:47
15 Ingvild Kristiansen K12334 NOTEAM 2402 2:05:39
16 Katrine Thorsen K12334 NOTEAM 2142 2:06:21
17 Marthe K Bj¿rke K12334 Politi Idrettslaget 2334 2:06:48
18 Hilde Fjeld K12334 NOTEAM 2406 2:08:08
19 Patricia Rojas K12334 XXL Lagunen 2477 2:08:17
20 Synn¿ve Midtb¿ Myking K12334 NOTEAM 2413 2:08:46
21 Grace Carpenter K12334 England 1848 2:09:11
22 Vasiliki Papapetrou K12334 NOTEAM 2483 2:12:29
23 Ingrid N¿dtvedt K12334 NOTEAM 2470 2:13:52
24 Maren Kjos Veim K12334 NOTEAM 2282 2:14:20
25 Marianne R¿dseth Espelid K12334 Mj¿sdalen IL 2424 2:14:31
26 Astrid Salomonsen K12334 NOTEAM 2418 2:17:03
27 Maria Almberg St¿rkson K12334 NOTEAM 2354 2:17:57
28 Ella Aase Anker K12334 NOTEAM 2403 2:19:02
1 Tone Raaen K13539 sane CK 326 1:39:53
2 Randi Hernes Tvilde K13539 Voss IL 368 1:43:17
3 Hilde ReikrŒs K13539 Bergen Triathlon Club 2448 1:44:25
4 Lillian Svensen K13539 NOTEAM 2219 1:44:58
5 Ane Helles¿y K13539 Bergen Triathlon Club 2431 1:57:32
6 Marte L¿land K13539 NOTEAM 2410 1:58:25
7 Mette R¿d Myklebust K13539 NOTEAM 2409 2:04:23
8 Gerd Gramshaug K13539 NOTEAM 2419 2:10:46
9 Amanda Tatham K13539 British/Canada 2339 2:20:53
10 Ashley Filzer K13539 Canada 2338 2:20:53
11 Lise Lotte Andersen K13539 NOTEAM 894 2:26:28
12 Trude Rikstad Grytten K13539 NOTEAM 2329 2:37:10
1 Marit O. Gautestad K14044 NOTEAM 2464 1:42:53
2 Anette BrurŒs K14044 Bergen Triathlon Club 1924 1:52:22
3 Annbj¿rg Gundersen K14044 NOTEAM 2430 1:52:46
4 Hege Brakstad K14044 NOTEAM 2438 1:55:26
5 Mona Ulgenes K14044 NOTEAM 2480 1:56:00
6 Heidi Kristin HŒland Solheim K14044 NOTEAM 7017 1:59:34
7 Tone Louise Lervik K14044 HTK 2428 2:04:10
8 Malin FlorvŒg K14044 NOTEAM 2330 2:04:32
9 Hilde Greve Myhrvold K14044 BTC / sane CK 798 2:05:28
10 Charlotte BŒrdsen K14044 Lyngb¿ 2411 2:19:40
11 Lise RiddergŒrd K14044 NOTEAM 2093 2:21:20
12 Merete B¿e K14044 NOTEAM 2371 2:25:03
13 Siv Hansen K14044 Bergen Triathlon Club 1175 2:27:50
1 Nancy Sommer K14549 Varegg 225 1:32:25
2 Inger Johanne Klokset K14549 Stavanger Friidrettsklubb 395 1:46:40
3 Mona Wolff K14549 ABB 2171 1:48:44
4 Kjersti Haara K14549 NOTEAM 7018 1:50:14
5 Anne Grethe Kvist K14549 Bergen Triathlon Club 2458 1:51:27
6 Ellen Strandenes K14549 NOTEAM 2479 1:53:01
7 Trude F¾revŒg K14549 NOTEAM 25 1:56:17
8 Marit Stalheim Grimstad K14549 Stord orientering 1908 1:57:00
9 Nora Hauge Svendsen K14549 IL Fri 1648 1:57:25
10 Kristine Vikanes K14549 NOTEAM 350 1:58:12
11 Beate Skulstad K14549 NOTEAM 2481 2:02:56
12 Stine Hilles¿y K14549 NOTEAM 2167 2:03:49
13 Kjersti Knutsen K14549 NOTEAM 697 2:07:44
14 Helga Aadland K14549 NOTEAM 7012 2:09:40
15 Kari-Anne Trygg-Andersen K14549 NOTEAM 2416 2:11:16
16 Bente Andersen K14549 Bergen Kommune 1379 2:15:44
17 Kelly A. Moulton K14549 NOTEAM 2445 2:17:55
1 Marit Iden K15054 sane CK 213 1:41:31
2 Bibbi Misje K15054 Bergen CK 55 1:44:52
3 Oddny Ringheim K15054 CSC BIL 233 1:57:55
4 Margot Carlsen K15054 NOTEAM 2374 2:04:33
5 Elin Reed Bratten K15054 Bergen CK 96 2:08:09
6 Mona Jensen Denton K15054 Virginia, USA 2436 2:09:17
7 Anita Eriksen K15054 NOTEAM 7022 2:10:11
8 Marianne Eikeland K15054 NOTEAM 7029 2:13:46
9 Gunn-Kristin Olsen K15054 Femiroma 1889 2:24:30
10 Penny Lee Liebig K15054 NOTEAM 7034 2:36:39
11 Anne Kjos Veim K15054 NOTEAM 2283 2:37:26
1 Kari Nilsen K15559 NOTEAM 2421 2:17:04
2 Marit Karlsen Brandal K15559 NOTEAM 2423 2:23:30
Halvmaraton menn
1 Eskil Fjellanger M11819 NOTEAM 2456 1:56:46
1 Erlend Nymark Jensen M12022 Bergen L¿peklubb 1017 1:15:29
2 Mads Telle M12022 NOTEAM 1504 1:41:11
1 Alexander B Skeltved M12334 NOTEAM 7021 1:15:16
2 Torsten Heitmann M12334 LŸneburger SV 2417 1:15:47
3 Stian Remme M12334 NOTEAM 2254 1:20:56
4 AndrŽ Horn¾s M12334 NOTEAM 1785 1:22:29
5 Aleksande Bjor¿y M12334 Blubbelubb Sportsklubb 2462 1:23:52
6 Rob McLendon M12334 USA 2408 1:26:34
7 Alexander Misje M12334 NOTEAM 7027 1:28:00
8 Calum Leitch M12334 Skottland 2437 1:28:26
9 Ivar Strandenes M12334 Bergen Triathlon Club 155 1:29:41
10 Sindre Andal Habbestad M12334 Bremnes IL 2321 1:33:00
11 Dan Thormods¾ter M12334 Blubbelubb Sportsklubb 2435 1:36:04
12 Aleksander Blindheim M12334 NOTEAM 1575 1:37:21
13 ¯yvind Thowsen M12334 NOTEAM 7020 1:37:31
14 Kim Ove Hansen M12334 NOTEAM 845 1:42:01
15 Jon Harald Leknes M12334 NOTEAM 2482 1:43:16
16 PŒl-Inge S¾b¿ M12334 LaksevŒg 883 1:44:03
17 Jack Morris M12334 England 1449 1:45:44
18 Walter Birkelund M12334 NOTEAM 2475 1:46:06
19 Erik Pettersen M12334 NOTEAM 1192 1:47:51
20 Craig Teall M12334 England 2106 1:48:13
21 Knut-Inge L¿seth B¿e M12334 NOTEAM 7026 1:49:42
22 Neil Sharma M12334 USA 2446 1:51:56
23 Karsten Norlund M12334 NOTEAM 2485 2:06:04
24 John Tore Madsen M12334 NOTEAM 2396 2:12:57
1 Mirza Nalic M13539 Friidrettsklubben BFG Bergen 1188 1:11:35
2 Mats Steinsland M13539 NOTEAM 1858 1:24:06
3 Jan Eirik Aske M13539 Bergen kommunes bedriftsidrett 1331 1:27:04
4 Per O. P. Store M13539 NOTEAM 2455 1:41:42
5 Torstein VeivŒg M13539 NOTEAM 2434 1:44:00
6 Thomas Martinsen M13539 NOTEAM 7015 1:45:02
7 Andreas Sumstad Arne M13539 Stord IL 27 1:49:38
8 Martin Konglevoll M13539 NOTEAM 823 1:51:48
9 Kenneth Sm¿rdal M13539 NOTEAM 2128 1:52:53
10 Lars-Petter Jevnaker M13539 NOTEAM 2044 1:52:56
11 Thomas Friis-Eriksen M13539 NOTEAM 2271 1:57:10
12 Lennart Thon M13539 NOTEAM 2440 2:05:52
1 ¯yvind Bjordal M14044 NOTEAM 2196 1:20:03
2 Sigurd Sandvold M14044 NOTEAM 7014 1:25:35
3 Terje Simmenes M14044 Oster¿y IL 1184 1:27:07
4 Bj¿rn Peter Tj¿stheim M14044 Statoil BIL 2328 1:32:45
5 Tor Karlsen M14044 Statoil BIL 2346 1:32:52
6 Oddvar Moldestad M14044 NOTEAM 2457 1:35:24
7 ¯rjan Talhaug M14044 Bergen Triathlon Club 1734 1:36:14
8 PŒl Wathle M14044 Gabbas Grabbar 2441 1:40:07
9 Ove Gjelsvik M14044 BOOS 2439 1:40:44
10 BŒrd Eirik Hallesby Norheim M14044 NOTEAM 2476 1:41:24
11 Knut Lien M14044 Team TCB 1297 1:42:48
12 Eystein Magnus N¾sheim M14044 Haukeland Sykehus Idrettslag 2235 1:43:20
13 Michael Windfeld M14044 Bergen Triathlon Club 2459 1:44:10
14 Truls Angerman M14044 Titlestadguttene 1554 1:45:34
15 Robert Brown M14044 USA 1798 1:46:14
16 Karl Morten BŒrdsen M14044 Bergen Kommunes BIL 936 1:46:55
17 Bjarte Nyb¿e M14044 NOTEAM 7031 1:47:47
18 Gisle Hjelmen M14044 NOTEAM 2461 1:49:51
19 Morten Solsvik M14044 NOTEAM 2342 1:50:19
20 Frode Sjursen M14044 NOTEAM 1236 2:12:40
21 Jan Terje Espeland M14044 NOTEAM 2452 3:13:26
1 Helge HafsŒs M14549 NOTEAM 7000 1:22:30
2 PŒl Magne Hisdal M14549 Crown Hill 1214 1:28:14
3 Gunnar Lyngnes M14549 NOTEAM 1024 1:29:39
4 Leif Nordland M14549 HSI 1103 1:29:39
5 Petter Goga M14549 NRK Hordaland 2281 1:29:49
6 Morten Waage Omholt M14549 BUB Bergen 223 1:31:54
7 Sigve ¯lfarnes M14549 Stord 546 1:31:56
8 Tobias Nieber M14549 NOTEAM 7033 1:34:26
9 Jan-Tore Gjervik M14549 NOTEAM 7030 1:35:10
10 PŒl Eidsheim M14549 BUB Bergen 264 1:35:41
11 Gunnar Lorens Lien M14549 BKK Bil 593 1:38:14
12 Espen Konglevoll M14549 BUB Bergen 99 1:38:40
13 Frank Storlid M14549 NOTEAM 1649 1:38:45
14 Gjermund Bore M14549 NOTEAM 1951 1:38:53
15 Egil Hessen M14549 NOTEAM 7016 1:39:37
16 Trond Arne Espedal M14549 Bergen Triathlon Club 341 1:40:04
17 Bjarne Geir Herland M14549 NOTEAM 2353 1:42:14
18 Kjell Erik Gjerstad M14549 NOTEAM 2442 1:42:24
19 Kjetil FrugŒrd M14549 NOTEAM 2422 1:43:16
20 Jarle T¿mmervik M14549 NOTEAM 2460 1:44:08
21 Bj¿rn Ekse M14549 NOTEAM 2471 1:45:01
22 Kjetil Bjelland Johannessen M14549 NOTEAM 1089 1:47:27
23 Frode Nilsen M14549 Fana sykkel/EVRY 1586 1:47:33
24 PŒl  Christian Kjeldsen M14549 Statoil BIL 2427 1:48:42
25 Jan Ove Henriksen M14549 Loddefjordl¿perne 1893 1:52:19
26 Rolf Madsen M14549 NOTEAM 2324 2:00:50
27 Trond G. Waage M14549 NOTEAM 2469 2:01:49
28 Stig Espeland M14549 NOTEAM 2443 2:08:41
1 Kjell Raa M15054 NOTEAM 177 1:19:30
2 Robert N¾ss M15054 NOTEAM 422 1:30:30
3 ¯yvind Risnes M15054 Bergen Group 1917 1:31:56
4 Leif Reithaug M15054 NOTEAM 2463 1:33:05
5 Jan Wilhelm Werner M15054 Bergen Triathlon Club 163 1:35:45
6 Hans Bruntveit M15054 NOTEAM 1073 1:37:31
7 Geir Iden M15054 sane CK 108 1:42:30
8 Knut Ersland M15054 HSI 1825 1:44:22
9 Tore Hammer M15054 NOTEAM 7013 1:45:03
10 Bjarte Bongom M15054 NOTEAM 1958 1:48:28
11 Erik Dahl M15054 Bergen Kommunes BIL 1564 1:48:39
12 Geir Slora M15054 Statoil 2472 1:51:41
13 Atle Andersson M15054 Bergens Tidende BIL 1313 2:06:08
14 Roald Misje M15054 NOTEAM 7028 2:08:11
1 Gunnar H. Aarseth M15559 Spirit FIK 1008 1:29:59
2 Bj¿rn Laastad M15559 Statoil Bergen BIL 2412 1:30:47
3 Ole-Asbj¿rn Sandnes M15559 NOTEAM 7032 1:32:38
4 Terje Stenbakk M15559 Bergen CK 702 1:35:51
5 Frode R¿sland M15559 Grieg Team 105 1:36:10
6 Reidar Jensen M15559 NOTEAM 7010 1:37:54
7 Sverre A St¿rkson M15559 CK-Haugaland 2449 1:45:24
8 Rolf Wider¿e M15559 NOTEAM 277 2:06:38
9 Ove Hansen M15559 Bergen CK 248 2:18:33
1 Arnt Johannes Cederholm M16064 NOTEAM 2467 2:17:12
1 ¯yvind Lillevik M16569 Grieg Team 359 1:42:06
2 Per Skaar M16569 NOTEAM 7011 1:54:52
3 Svein Thowsen M16569 NOTEAM 7019 1:59:28
4 Stein Tore Viken M16569 NOTEAM 568 2:05:54
5 Eigil N¿dtvedt M16569 Fjell kommune 521 2:17:13
1 Arvid Bj¿rsvik M17074 Haraldsplass 704 1:49:54
2 Gunvald Gundersen M17074 IF Klypetussen 391 1:58:07
1 Jan Lillemoen M17579 NOTEAM 157 2:17:34
Maraton kvinner tidlig start
1 Pia- Camilla T¿mmernes K23539 Bergen CK og BTC 1467 6:25:28
1 Line Lofstad Andersen K24549 NOTEAM 2473 4:16:41
Maraton menn tidlig start
1 Gunnar Nordb¿ M25054 Flekkefjord idrettsforening 489 4:10:42
1 Anders Hansen M25559 SK Verket (Moss) 787 4:16:41
1 Sigurd Lima M26064 Gjesdal IL 286 6:25:24
1 Torstein ¯stevik M26569 Klepp I.L. 337 4:32:23
1 Harald Sel M27074 Bryne FIK 132 4:32:26
Halvmarraton kvinner tidlig start
1 Nina Rydland K15559 NOTEAM 2297 2:07:28
1 Vibeche Nicolaisen K16064 NOTEAM 1777 2:07:28
2 Britt-Elin Birkeland K16064 NOTEAM 1527 4:12:43
Halvmaraton menn tidlig start
1 ¯ystein Andersen M16064 BVKK 580 3:07:56
1 Hans-Jacob Berntsen M17074 IL Gular 129 4:12:43